Lesní terapie

Vedená Procházka živě i online

Návrat ke kořenům, návrat k sobě

Lesní terapie je propracovaná metoda aktivit v přírodě,
která zvyšuje imunitu, zmírňuje stres
a podporuje celkovou harmonii člověka.

Přináší prohloubení vztahu s přírodou i s našim okolím.

Proč Lesní terapie

Cena chakradance

Harmonizuje

Zpomalíš svůj systém a dostaneš se zpět do rovnováhy. Příroda ti ukáže krásu jednoduchosti a důležitost přijetí přirozeného rytmu.

7. čakra

Povzbuzuje

Díky vedenému zklidnění a zvnitření nabydeš energii a sílu pro své další dny. Příroda sama o sobě ti poskytne útočiště pro regeneraci těla i duše.

Přináší odpovědi

Procházka ti umožní vystoupit ze zaběhnutých vzorců. Budeš moci nahlédnout na život z jiné perspektivy. Z klidu přírody můžeš najít odpovědi na své otázky.

Co je Lesní terapie?

Lesní terapie je čas strávený v lese nebo jiném přírodním prostředí s cílem zlepšení fyzické i psychické pohody.

Procházka je vedena průvodcem, který účastníkům pomáhá otevřít dveře k přírodě prostřednictvím jednoduchých aktivit a pěti smyslů. Propojíte se s místem i sami se sebou.

Kdy je Lesní terapie vhodná?

Většina lidí žije ve městech. Jsou to místa plná možností a energie, jenže zároveň bývá život ve městě často dosti stresující.

Čím dál více času trávíme v uzavřených prostorech a v nepřetržitém kontaktu s technologiemi.

Úzkostí, bolesti hlavy, deprese, duševní únava, nespavost, frustrace nebo podrážděnost jsou častým projevem těchto stresů.

Dobrá zpráva je, že na naše zdraví může mít pozitivní vliv i poměrně krátká chvíle strávená v přírodě.

Už dvouhodinový pobyt v přírodním prostředí nám pomůže zpomalit, uvolnit se a odložit stres.

Proč s průvodcem?

Jako certifikovaná průvodkyně Lesní terapie jsem prošla intenzivním výcvikem a jsem vyškolena k tomu pomáhat zlepšovat smyslové vnímání účastníků a vést je k propojení se s vlastním tělem, přírodou a ostatními bytostmi přírody.

Účastníkům otevírám dveře k přírodě prostřednictvím tzv. pozvánek. Pomáhám účastníkům zpomalit, spojit se s tělem a přítomným okamžikem.

Vždy pracuji ve spolupráci s přírodou a zároveň jsem k dispozici jako podpora, která umožňuje účastníkům zažít, co jim příroda v daném okamžiku nabízí.

Většina účastníků vnímá skupinové procházky jako zábavnější, více podporující a propojující.

Nabídka Lesní terapie

Cena chakradance

Skupinová Lesní terapie

· zažij společné sdílení
· obohať sebe i skupinu
· zjisti, jak to mají ostatní

690 Kč

Individuální Lesní terapie

· na míru tvému času
· péče zaměřená jen na tebe a/nebo tvého blízkého
· místo tvého výběru

2 300 Kč

7. čakra

Online Lesní terapie

· pomocí platformy Zoom
· osobní vedení na dálku
· místo tvého výběru

690 Kč/ 2300 Kč

~ Dárkový pouzkaz ~

Chtěli byste dát Lesní terapii jako dárek? Napište mi design@alenahellerova.cz

~ Lesní terapie pro děti ~

Chtěli byste, aby i vaše dítě mělo zážítek z Lesní terapie? Je to možné. Může jít o individuální lekci, nebo o skupinu do 8 dětí.

Napište mi design@alenahellerova.cz

Jak to probíhá

1.

Před setkáním ti zašlu informace o místě, kde se potkáme, na co se připravit a co si obléci. V případě extrémního počasí (bouřka, příliš silný vítr) se ti ozvu a domluvíme náhradní termín.

2.

Na místě vytvoříme kruh ke společnému sdílení. Povím ti, co tě bude čekat, vysvětlím principy Lesní terapie a ty se budeš moci ponořit do místní atmosféry.

3.

Díky jednotlivým aktivitám, tzv. pozvánkám, les svými smysly prozkoumáš. Dostaneš prostor a čas jednoduše být a spočinout v přítomnosti a náruči přírody.

4.

Mezi jednotlivými pozvánkami budeš mít možnost sdílet své prožitky.

5.

Lesní terapii uzavřeme čajovým rituálem. S sebou si odneseš pocity uvolnění, radosti a zklidnění.

6.

Počítej s tím, že Lesní terapie obvykle trvá tři hodiny. 

Reference

{

Moc se mi to libilo. Opravdu jsem se zklidnila, zastavila a nasla si cas na sebe a na propojeni s prirodou. V prirode travim hodne casu, ale pri teto prilezitosti se mi podarilo jakoby zastavit a videt veci z jineho uhlu.

5
Denisa
{

Určitě bych doporučila lesní terapii každému. Je to něco krásného, úžasného, slovy nepopsatelného.
Zvlášť s naší průvodkyni Alenou Hellerovou, která ji vedla velmi citlivě, v nádherném plynutí a propojení s místem a přírodou.

5
Olivie
{

Jednoznačně doporučuji  lesní terapii s Alenkou Hellerovou, vždy vybere úžasnou lokalitu, setkáte se s podobně naladěnými lidmi, vnitřně se zklidníte a vyživíte...

5
Lucie
{

V dnešním uspěchaném světě je lesní terapie krásná příležitost k zastavení, ztišení vlastního nitra a procítění sounáležitosti s přírodou, ve které objevíte mnohé, čeho si běžně nevšimneme. Mohu jen doporučit… 🙂

5
Simona
{

Velké díky Aleně za zprostředkování tak krásné zkušenosti, jakou pro mě byla má úplně první lesní terapie. Nádherná lokalita, výborné načasování, skvělí lidé a k tomu všemu úžasný osobní a citlivý přístup naší průvodkyně. Děkuji Alenko a těším se na další vycházku s lesní terapií...

5
Lucka
{

Byl to pro mě krásny, překvapivý a naplňující zážitek. Vnímala jsem propojení s přírodou, se zemí i s ostatními účastníky. Velmi mě obohatilo i vzájemné sdílení s ostatními. Děkuji a velmi doporučuji!

5
Katka
{

Procházka lesem se mi moc líbila, bylo to pro mě takové příjemné zastavení a nadechnutí uprostřed týdne v přítomnosti stejně naladěných žen. Ale nebyl to jen odpočinek, cítila jsem a stále cítím, že se ve mně událo cosi hlubšího, léčivého. Odpoledne se dostavila únava, taková zvláštní a to byl jasný signál, že to nebyla jen obyčejná procházka v lese. Cítila jsem, že mě to jaksi trochu vyhodilo ze zaběhlých vzorců. Dokážu nyní více cítit přírodu,
stromy, zpomalit, zastavit se ale tak trochu jinak než dříve, jsem bdělejší v určitých věcech.
Děkuji za tento zážitek.

5
Eliška
{

Jsem moc vděčná, že jsem se pro cyklus rozhodla. Cítím se více propojená se svým tělěm, klidnější a šťastná ze vše, co mi dává život do cesty. Alenka je skvělým průvodcem a kurz moc doporučuji všem oho baví tanec nebo chce zkoumat svůj vnitřní svět nebo si přijít jen tak pobýt a zrelaxovat

5
Tereza Černá
{

Byla to krásná cesta dovnitř, někdy bolestná, někdy harmonická, někdy divoká. Po každé mi Chakradance™ pomohlo napajit se znovu na sebe, vnímat své potřeby a poslouchat svoje pravé Já. Jsem vděčná za příležitost kterou mi dalo Chakradance™, udělat si čas a prostor pro sebe, zpomalit a projít vnitřní transformací.

5
Anastazia Holečko
{

Chakradance™ s Alenkou je pohlazení po duši a někdy I náročná cesta k sama sobě. Celý cyklus jsem protančila dvakrát a pokaždé se odkryly jiné vrstvy.PO cyklu vice rozumím sama sobě. V mém již druhém cyklu jsem cítila, že se odkrývají hlubší vrstvy, že jdu více na “dřeň”. Ráda bych se na podzim opět vrátila. Mám pocit, že na Chakradance™ jsem sama sebou. A oceňuji tvůj laskavý a přijímající přístup. Děkuji.

5
Lenka

Pro koho je vhodná

Cena chakradance

Pro muže i ženy

Skupinové i individuální Lesní terapie probíhají ve smíšených skupinách ve věku od 16 do 99 let.

Pro páry a rodiny

Lesní terapii si můžeš dopřát i se svým partnerem nebo rodinou jako společnou aktivitu v přírodě.

7. čakra

Pro děti

Terapii si múžeš objednat i pro děti od sedmi let. Vedu i školní skupinky max 8 dětí.

Lesní terapie v Praze

Skupinové procházky
v Šáreckém údolí

Místo

Šárecké údolí Praha

}

Čas

Vždy 3 hodiny

Cena

690Kč/osoba

Kdo tě provede

Alena Hellerová

Certifikovaná průvodkyně Lesní terapie

Život je pro mě nekonečnou inspirací a baví mě objevovat jeho různé odstíny. Ráda zkoumám, učím se a propojuji. Pomáhám lidem obnovit spojení s jejich pravou podstatou a přirozeností. Mými ověřenými nástroji jsou Chakradance, Lesní terapie a cesty na energeticky silná místa.

Ráda provázím v laskavosti a jemnosti, ať už se setkáváme v krásném tanečním sále, harmonickém místě v přírodě nebo na magických posvátných místech ve Francii.

Vytvářím prostor pro sdílení, transformaci, inspiraci i nová přátelství. Pomáhám vidět skrytá místa uvnitř nás samých i v přírodě. Mými pomocníky na cestě jsou také výklady karet, výklady snů, čínské astrotypy a feng shui. Věnuji se také harmonizaci prostorů a vytváření krásy v našich domovech.

Jsem dobrodružná duše, kterou baví cestování, tanec, pohyb, barvy, vůně, příroda. Mým záměrem je propojit vyživující hloubky s jednoduchosti, lehkosti a radosti..

Objednat

Lesní terapii

Nejčastější otázky

Nejsou 3 hodiny moc dlouho?

3 hodiny jsou tak akorát, aby se naše mysl i tělo mohli uvolnit, zpomalit a regenerovat. Benefitů Lesní terapie většinou nelze dosáhnout v kratším čase.

Kolik ujdeme km?

Lesní terapii není fyzicky náročnou aktivitou. V přírodě se pohybujeme velmi pomalu a celkem naše trasa většinou nepřesáhne 3km.

Můžu přijít s malým dítětem, kočárkem?

Klasická skupinová Lesní terapie pro dospělé není vhodná pro děti. Pro Lesní terapii s dětmi je lepší zvolit individuální nebo rodinou procházku Lesní terapie. Případně naplánovat skupinovou terapie pouze pro děti.

Může se zúčastnit také můj pes?

Klasická skupinová Lesní terapie není vhodná pro psy. Pro Lesní terapii se psem je lepší využít individuální varianty lesní terapie.

Co potřebuji s sebou?Jak se mám obléct?

Na Lesní terapii budeš potřebovat něco na sezení/ležení (např. podsedák nebo lehkou karimatku), turistickou obuv, oblečení odpovídající počasí a lahev vody. V létě možná oceníš také repelent, opalovací krém a pokrývku hlavy.

Co když bude pršet?

Lesní terapie se koná za každého počasí. V zimě provázím při teplotách nad 8 stupnů celsia. Lehký až střední déšť nevadí. Při děšti můžeme využít speciální pozvánky, které jindy nezažiješ. Pokud by byl extrémní vítr, bouřka nebo jinak nebezpečné počasí, Lesní terapie se ruší.

Jak se budu cítit po Lesní terapii?

Většina účastníků se cítí po Lesní terapii příjemně, uvolněně a klidně. Jsou překvapeni z benefitu, které jim hlubší propojení s přírodou přináší. Někdy po Lesní terapii může přijít únava, která vzniká tím, že jsme si konečně dovolili na chvíli povolit, a naše tělo nám ukazuje, jak moc odpočinek potřebuje.